2022

Apartmánový dům Rejštejn

Rejštejn

Velikost pozemku350 m2
Zastavěná plocha155 m2

Detail realizace

V podhůří Šumavy, v těsné blízkosti říčky Losenice, v malebném městečku Rejštejně jsme objevili starý dům. Starý dům, umístěný v Kašperskohorské ulici, který v sobě ukrýval nový potenciál. Poměrně velký sklep jako stvořený pro archivaci dobrého vína, tři podlaží pro pěkné bydlení. Snahou našeho návrhu bylo oprášit a oživit objekt tak, aby zapadl do klidného městečka a vynikla jeho důstojná krása. Návrh také předpokládal využití potenciálu celkových 330m2 podlažních ploch, v nichž je zahrnuto i velkorysé podkroví.

Výraz objektu byl navržen velmi konzervativně směrem do ulice se snahou vrátit hlavní uliční fasádě její bývalou krásu, členění, štukovou výzdobu. Dvorní část byla pojednána šindelovým obkladem, který je pro Šumavu typický. Fasádní obklad tak koresponduje se střešní krytinou a podtrhuje tak snahu o umírněný výraz objektu kombinující jen 2 převládající exteriérové materiály. Podkroví je rozšířeno dvěma vikýři, které použitím hliníkových okenních rámů průběžných oken odkazuje na současnost a její materiálové preference. Vzniká tak přitažlivá kombinace starého s novým, historického s moderním.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.