2021

Rodinný dům Čerčany

Čerčany

Velikost pozemku935 m2
Zastavěná plocha187 m2

Detail realizace

Rodinný dům v Čerčanech byl řešen na složitém, svažitém pozemku, který byl v rámci terénní konfigurace pod úrovní přilehlé komunikace. Návrh se snaží na tyto atypické podmínky reagovat citlivým výškovým usazením a dále také promyšlenou dispozicí, která byla limitována zapuštěním části objektu do svahu u silnice.

Objekt je dvoupodlažní, nepodsklepený. Vstupním prostorem v přízemí je zádveří, na které navazuje hala. Z té jsou přístupné všechny místnosti v domě kromě spíže přístupné z kuchyňského koutu. Obývací pokoj, jídelna a kuchyně jsou tvořeny jednou místností s přístupem na venkovní terasu. V 2.NP se nachází prostor zimní zahrady se samostatným vstupem z exteriéru.

Výrazným prvkem celého návrhu je zelená pochozí střecha, která je ve výškové úrovně přilehlé komunikace a která nabízí výhled jižním směrem do údolí obce. Je tak vytvořena forma kapitánského můstku, pod nímž se ve zklidněné jižní části pozemku odehrává pobytová zahrada.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.