2021

Rodinný dům Beroun

Bykoš

Velikost pozemku923 m2
Zastavěná plocha96,4 m2

Detail realizace

Původní návrh rodinného domu v Bykoši byl navržen se šikmou střechou, avšak v inverzním provedení – jako negativní sedlovou střechou, kdy je hřeben níže než okapové hrany. Tento přístup se snaží splnit regulační požadavky na šikmou střechu při zachování moderního vzhledu objektu. K hlavní hmotě domu byl dle požadavku navržen také přístavek pro vestavné voliéry exotického ptactva.

Objekt je dvoupodlažní, nepodsklepený. Vstupním prostorem je hala v přízemí, na kterou navazuje obývací pokoj s kuchyňským koutem, technická místnost a koupelna. Obývací pokoj, jídelna a kuchyně jsou tvořeny jednou místností s přístupem na venkovní terasu. Z venkovní terasy je přístupná hobby místnost s voliérou. V patře je hala se schodištěm, na kterou navazuje pokoj pro hosty, pracovna, koupelna, ložnice přes šatnu a terasa na střeše hobby místnosti.

Cílem návrhu bylo dosáhnout úsporného objektu v provedení dřevostavby, se splněním všech dispozičních nároků při co možná nejúspornějším řešení – jak dispozičním, tak finančním.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.