2020

Rodinný dům Úhonice

Úhonice

Velikost pozemku1766 m2
Zastavěná plocha279 m2

Detail realizace

Přáním investora v Úhonicích bylo vytvořit přístavbu ke stávajícímu objektu rodinného domu, ve které by se realizovali oblíbené volnočasové aktivity rodiny – plavání, gymnastika. S tímto zadáním se začalo uvažovat v širším kontextu také s modernizací vzhledu stávajícího objektu, který vznikl v 90 letech a vykazuje estetiku katalogových domů.

Byla navržena přístavba, kdy v podzemním části vznikl prostor pro bazén a wellness, nad ním pak prostor tělocvičny. V místě propojení hmoty přístavby a stávajícího domu vznikl prostor pro zimní zahradu s kuchyňskou linkou, který slouží jako pohotovostní úkryt při venkovním grilování a je současně multifunkčním prostorem – studovnou, čítárnou, relaxačním místem či trucovnou.

Nový kabát dostal také stávající objekt, ke kterému byla v severní části navržena nová garáž s dílnou. Celý projekt tak významně zhodnotil již nevyhovující objekt a splnil tak všechna přání současných majitelů. Návrh přístaveb a stavebních úprav, kde se spojuje nový objekt se soudobými technologiemi se starším objektem, patří mezi stále častější požadavky klientů a je třeba být připraven s tvořivým řešením, které završí úspěšná realizace.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.