2016

Rodinný dům Dobřejovice

Dobřejovice

Velikost pozemku1800 m2
Zastavěná plocha500 m2

Detail realizace

Pro tento projekt bylo určující velmi složité zadání s komplikovanými požadavky na funkční a dispoziční řešení objektu. Vzájemně propojené vazby mezi několika pracovnami, ložnicemi a společným obytným prostorem předurčili hmotu objektu, kdy byly jednotlivé funkční celky řazeny na pozemku s ohledem na svou prioritu.

Protože byl objekt požadovaný jako vícegenerační, bylo potřeba zajistit rozdělení jednotlivých bytů – objektů. Každý ze členů poměrně velké rodiny měl své požadavky a bylo potřeba zajistit požadavky na soukromí, při zachování možnosti společných setkání v domě. Všechny navržené prostory jsou orientovány na jih a čerpají z velkorysého, příhodně orientovaného pozemku.

Vícegenerační domy jsou velkou výzvou z hlediska koncepce, ale i technologií a provozních nároků. Je třeba velmi podrobně zmapovat potřeby všech členů rodiny a zajistit pro všechny pohodlí, soukromí a radost z možnosti ze  společného setkávání na jednom pozemku.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.