2014

Rodinný dům Strašice

Strašice

Velikost pozemku2000 m2
Zastavěná plocha195 m2

Detail realizace

Velmi originálně řešený objekt rodinného domu přináší koncepčně zajímavé dispoziční řešení. Objekt má křížový půdorys, kdy každé rameno nese svou funkci. Východní zahrnuje samostatnou garsoniéru s kompletním zázemím, severní křídlo je soukromou ložnicí rodičů, západní je vyčleněno pro dětské pokoje a jižní – největší část – je vymezena pro kuchyňský kout, jídelnu a obývací pokoj.

Centrem dispozice je společná hala se šatnou, odkud jsou přístupná jednotlivá křídla objektu. Uspořádání do kříže přináší tvůrčí přístupy k řešení exteriéru, kde mohou vznikat samostatné terasy k jednotlivým křídlům objektu a vzniká tak prostor pro další rozvoj funkčních částí objektu směrem do exteriéru.

Originální koncept půdorysu i vnějšího vzhledu objektu, který je zastřešen klasickými sedlovými střechami, je umocněn použitím jednotného materiálu pro obklad stěn, ale i obklad střešní roviny. Tímto jednotným opláštěním je vyvážena výrazná vnitřní členitost, která eskaluje nepravidelnými otvory na fasádě.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.