2023

Rodinný dům Jíloviště

Jíloviště

Velikost pozemku890 m2
Zastavěná plocha300 m2

Detail realizace

Byli jsme osloveni pro stavební úpravy objektu rodinného domu z počátku tisíciletí, který majitelům již nevyhovuje z hlediska dispozičního, ale ani estetického. Původní záměr předpokládal nové řešení podkrovního prostoru se zachováním celého přízemí. Nakonec se však ukázalo, že požadavky na nové vnitřní uspořádání objektu budou znamenat razantní stavební úpravy a zachován bude jen přibližný tvar původní základové desky.

Koncept nového objektu vychází z požadavku na zvětšení garážového stání, velkorysé přízemí s velkým obytným prostorem, oddělením špinavé kuchyně pro přípravu zvěřiny od té čisté, prostornou jídelnu, ale také vznikem přidružených prostorů pracoven, pokojů pro hosty a v horním patře samostatným bytem pro návštěvy a soukromými ložnicemi.

Estetika domu podtrhává důraz na funkci objektu. Původní zalamovaná stopa objektu byla návrhem usměrněna z tvaru nepraktického a komplikovaného mnohoúhelníku do racionálních podob pravoúhlých figur, které jsou podstavou hlavních protínajících se hmot objektu. Ve druhém nadzemním podlaží byl vytvořen prostor pro slunečné terasy.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.