2023

Rodinný dům Zbraslavice

Zbraslavice

Velikost pozemku795 m2
Zastavěná plocha208 m2

Detail realizace

Jedná se o moderní novostavbu rodinného domu v obci Zbraslavice. Z architektonického a provozního hlediska je objekt členěný na tři části: rodinný dům, studio a garáž. Část rodinného domu je s garáží propojená. Hlavní hmota rodinného domu je navržena jako dvoupodlažní se sedlovou střechou. Vedlejší hmoty domu jsou jednopodlažní se střechou plochou.

Materiálové řešení objektu je řešeno kombinací světlé omítky a dřevěného obkladu. Pro střešní krytinu je navržený plech antracitové barvy. U vstupu do jednotky studio je navržený přístřešek z dřevěných lamel. Z jižní strany objektu je významným architektonickým prvkem prosklená plocha štítu. Pro danou plochu je navrženo stínění – venkovní žaluzie.

Objekt je členěný do třech částí. Největší částí je dvoupodlažní rodinný dům. V 1.NP se nachází vstupní předsíň, pokoj pro hosty, samostatné WC, koupelna s vanou a obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem.

Část obývacího prostoru u jižní strany je řešena jako dvouúrovňový prostor. V rámci hlavního obytného prostoru se nachází schodiště do 2.NP, ve kterém jsou navržené dětské pokoje, ložnice s vlastní šatnou, sdílená koupelna se sprchovým koutem a zajímavý průhled do 1.NP.

Další částí je garáž, která je napojena na část rodinného domu vstupní předsíní. Poslední částí je studio, které tvoří samostatnou jednotku. Objekt bude napojený na místní vodovod, kanalizaci a elektrickou síť.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.