2016

Rodinný dům Hudlice

Hudlice

Velikost pozemku430 m2
Zastavěná plocha67,5 m2

Detail realizace

Projekt skromného příbytku byl navržen jako letní kuchyň v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko, na zahradě stávajícího rodinného domu z první poloviny 20.století. Měl primárně řešit bytovou nouzi postarší ženy, která se ocitla v zoufalé životní situaci a musela velmi rychle řešit otázku bydlení.

Celý záměr tedy vznikl během několika měsíců, kdy po podpisu smlouvy v listopadu 2015 jsme již v prosinci 2015 řešili otázku povolení stavby, abychom přes výjimkové řízení kvůli odstupovým vzdálenostem získali povolení na jaře 2016. Samotná stavba pak započala se zpožděním v květnu 2016 tak, že byla v červenci 2016 prakticky k nastěhování.

Jedná se o naši nejrychleji povolenou a realizovanou stavbu, kdy na celý proces Projekt a Stavby připadlo necelých 7 měsíců. U této zakázky jsme také velmi jasně pochopili, že časové a finanční nastavení zakázky významnou měrou ovlivňuje zejména sám investor. V tomto případě zcela zbytečné výjimkové řízení na přání investora v konečném důsledku prodloužilo realizaci o 2 měsíce… termínové posunutí zakázky dokáže zakázku prodražit, zvláště v případě těchto sociálních staveb. Tímto jsme si splnili zadání jediného charitativního projektu v našem portfoliu.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.