2021

Mateřská škola Jeseniova

Praha 3

Velikost pozemku3800 m2
Zastavěná plocha650 m2

Detail realizace

Nová mateřská škola je řešena s velkým důrazem na samotné třídy, kde děti tráví většinu času. Návrh je tak řešen za pomoci generativního designu a parametrického modelování. Sledovaly se zejména požadavky na zajištění procenta osvětlení / zastínění vnitřních ploch místností tak, aby byl zajištěn komfort z hlediska příkonu slunečního záření.

Koncepce návrhu velmi podrobně řeší provozně dispoziční vazby požadovaných provozů a funkcí objektu. Primárně se snaží o vytvoření kompaktního objektu, který bude mít jasnou vnitřní komunikační a dispoziční strukturu. Současně však sleduje vnější výraz, který je zcela zásadně modelován potřebami vnitřních prostor, jimiž jsou mimo jiné i požadavky na oslunění, osvětlení a zastínění.

Návrh pracuje citlivě s velikostí zastavěné plochy objektu tak, aby byla zachována zahrada v co největším rozsahu. Tvarosloví objektu nabízí velmi komfortní prostory pro samotné třídy, kdy z každé je možné vstoupit na venkovní zahradu či na venkovní terasu. Současně rozehrává objemově zajímavý komplex, který svou strukturou a výrazem podtrhuje funkci objektu.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.