2020

Rodinný dům Dolní Lomnice

Dolní Lomnice

Velikost pozemku2534 m2
Zastavěná plocha552 m2

Detail realizace

Zadáním projektu v Dolní Lomnici bylo vytvořit rodinné sídlo pro mladého investora, který kladl důraz na velkorysé, trvalé, kvalitní a nadčasové řešení svého bydlení na krásném pozemku. Poměrně přísné regulace v území bohužel předepsaly nejen zastavitelnost pozemku, ale také půdorysné rozměry hlavního objektu, jeho výšku a sklon střechy.

Aby byla maximálně využita topografie pozemku a současně bylo splněno přání investora a vyhověno regulacím, byl navržen objekt otočený směrem do údolí, přičemž některé části objektu a vedlejší stavby byli vhodně vetknuty do svažitého pozemku. Tím byla vytvořena plošina pro pobytovou zahradu a současně bylo vhodně využito svažitosti pozemku.

Velká pozornost byla věnována technologiím – chytrá domácnost, vytápění pomocí zemních vrtů, výtah v objektu, či jezírko s možností sledování oknem pod hladinou. Celý objekt rodinné rezidence je tak výslednicí posledních trendů ve stavebnictví a přidružených oborech. Práce na podobných projektech je velkou výzvou, ale ještě větší radostí.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.