2016

Rodinný dům Liberec

Liberec

Velikost pozemku766 m2
Zastavěná plocha145,5 m2

Detail realizace

Návrh rodinného domu v Liberci byl ovlivněn zejména tvarem a umístěním pozemku. Současně jej formovali požadavky na dispozice, kdy měl vzniknout dům pro mladou rodinu, jehož ložnicové křídlo zajistí soukromí jak rodičů, tak budoucích dětí. Současně však nabídne prostor pro pořádání oslav a setkání s přáteli.

Na základě vstupních požadavků tak vznikl objekt, který má konstantně rostoucí střešní rovinu (šikmou střechu), která je nejnižší v jižní ložnicové části a zvyšuje se směrem k severní části, kde je převýšený obytný prostor s galerií. Z galerie je také výstup na východní vyhlídkovou terasu, odkud se nabízí úchvatný výhled na Jizerské hory.

V tomto návrhu se podařilo velmi přesně reagovat na definované požadavky, ať už dispoziční, tak provozní. Významně se zde přihlédlo ke konfiguraci řešeného pozemku v rámci širší lokality. Na první pohled složitý pozemek se tak podařilo maximálně vytěžit z hlediska funkce i umístění objektu a tím došlo ke splnění všech přání investorů se zajímavými architektonickými bonusy.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.