2021

RD Újezd nad Lesy

Újezd nad Lesy

Velikost pozemku570 m2
Zastavěná plocha142 m2

Detail realizace

Aktuální doba vyčerpaných kapacit pro nová zastavitelná území a tím logický nedostatek nových stavebních pozemků přivádí naše nové klienty k potřebě opečovávat, renovovat, upravovat, modernizovat či přestavovat stávající nemovitosti. V tomto konkrétním případě se jedná o poměrně složitou přestavbu stávajícího rodinného domu z první poloviny 20. století na moderní rezidenční vilu se třemi bytovými jednotkami.

Bylo zvoleno modernistické tvarosloví s jasně definovanými výrazovými prvky, které se v pravidelných taktech odehrávají na fasádě a vymezují plochy oken a zdůrazňují nosné prvky stavby. Vytváří se tak výrazně ohraničené plochy tmavých zapuštěných fasád s okenními otvory, naopak do popředí vystupují bílá orámování. Jednoduchost členění fasád tak umožňuje sjednotit podružné architektonické prostory rizalitu či vstupního závětří.

Podobné zakázky se objevují zcela pravidelně a jsme zvyklí je řešit v režimu Design&Build, a to i přesto, že u rekonstrukcí a přestaveb je třeba počítat s větší rezervou v investičních nákladech stavby pro případná radikální řešení přestavby formou demolice větší či menší části původní stavby.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.