2021

Náměstí Jiřího z Lobkovic

Praha 3

Velikost pozemku6500 m2
Zastavěná plocha6500 m2

Detail realizace

Soutěžní návrh řešil prostor Obnovy náměstí Jiřího z Lobkovic na Praze 3, které je zajímavé svou polohou a multifunkčním potenciálem v rámci vnitrobloku. Prostor slouží z části jako rozptylovací prostor před základní školou, současně do něj zasahuje obratiště tramvajové linky, ale nese v sobě i funkci pro řešení automobilové a pěší dopravy v rámci přilehlých lokalit.

Koncept návrhu předpokládal vznik jasně definovaných komunikačních koridorů spojujících zásadní epicentra lokality – prostor základní školy a tramvajovou zastávku. V prostoru tramvajové zastávky je navržena drobná stavba jako zázemí pro Dopravní podnik sloučený s prostorem obchůdku/rychlého občerstvení/kavárny.

Významnou součástí návrhu je také definice ploch pro odpočinek a sportovní aktivity žáků různých věkových kategorií. Požadovaný vodní prvek byl zasazen do terénní misky, vůči které je v kontrastu zvýšená homole v prostoru hřiště. Multifunkční prostor náměstí tak nabízí zajímavou topografickou variantu oproti tradičním plochým, rovným městským prostranství.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.