2021

Městské bydlení Polička

Polička

Velikost pozemku2890 m2
Zastavěná plocha850 m2

Detail realizace

Soutěžní návrh řešil nové městské bydlení v Poličce. Řešený pozemek byl využit nedostatečně a požadovaná konverze stávajícího Domova mládeže na městské byty dala vzniknout návrhu nové lokality. Návrh předpokládá zachování stávajícího objektu a jeho  konverze do současné podoby za cenu půdní nástavby a redesignu objektu. K tomu jsou na pozemku navrženy další 2 objekty bytových domů.

Architektonické řešení objektů citlivě reaguje na kontext okolní zástavby a snaží se vytvořit sjednocený design všech tří objektů na pozemku. Materiálové řešení bylo zvoleno velmi střídmé, světle šedá fasádní omítka je v portálu hlavního vstupu vystřídána akcentem dřevěného obkladu, střecha je plechová v barvě tmavě šedé (antracitové). Severní fasáda stávajícího objektu je navržena jako vegetační, tedy jako vertikální zahrada a nabízí tak příjemný pohled obyvatelům protějšího, nového severního objektu.

Zásadním limitem zadání soutěže byla výše investičních nákladů, která by neměla přesáhnout 60 mil.Kč. I z toho důvodu byly objekty navrženy jako velmi strohé, jednoduché, funkční celky, které mají splnit kritérium počtu bytů (22 jednotek). Jsme však přesvědčeni, že výše investičních nákladů byla pro takové zadání zvolena zcela chybně a zadavatelům bychom doporučili cenové limity raději neurčovat.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.