2022

Hvězdárna Prostějov

Prostějov

Velikost pozemku- m2
Zastavěná plocha- m2

Detail realizace

Vnitřní prostředí koresponduje s celkovým pojetím stavby, vše se propisuje i dovnitř do objektu, návštěvník tak vstupuje do velkoryse otevřených prostor s jasným směřováním. Ve vstupní hale je umístěno planetárium a je zde přístup do PC herny, o patro výše je umístěna posluchárna a průchod do stávající pozorovatelny se sníženou podlahou (-450 mm), v severní částí otevřené do parku přístupné přes skleněný krček mezi novou a starou budovou je umístěno zcela nové zázemí pro zaměstnance.

Střecha je přístupná vnitřním komunikačním jádrem a je zde osazena nová kupole (bezbariérový přístup). Stávající kupole jako neodmyslitelná část historické budovy je zachována. Z 2NP je taktéž přímý výstup na střechu.

Historická budova má upravenou výšku podlahy a je využita pro hygienické zázemí. Prostor pod pozorovatelnou je přístupný zvenčí a slouží jako venkovní sklad pro mobilní pódium a akce.

Geologická expozice je umístěna do podzemí s propsaným kulovým planetárium, dále se zde nachází dílna s navýšenou výškou až po střechu a technické zázemí objektu.

Návrh jasně odlišuje zachované stávající objekty od nových konstrukcí. Novostavba je pojata jako železobetonový skelet, který je v interiéru přiznaný. Zachované stávající konstrukce budou přestříkány do bílé barvy, čímž bude podpořeno odlišení šedé přístavby od stávajících bílých objektů. Barevná malba na východní fasádě historické budovy je zachována a tvoří součást vstupní haly, potkávání obou světů je tak všudypřítomné v exteriéru i interiéru.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.