2022

Polyfunkční dům Kobylisy

Praha 8 – Kobylisy

Velikost pozemku294 m2
Zastavěná plocha294 m2

Detail realizace

Na atypické parcele těsně přilehlé k rušné křižovatce ulic Zenklova, Klapkova, Nad Šutkou a Trojská jsme navrhli výrazný polyfunkční objekt s komerčními prostory v přízemí a 12 byty v horních 4 podlažích. Velmi komplikovaná parcela a regulace území dala vzniknout tomuto domu, který by se měl stát signifikantním bodem celé křižovatky a současně je důstojnou přídí klínovité zástavby ulic Nad Šutkou a Trojská. Výraz objektu je přímo formován charakterem zástavby těchto dvou ulic, kdy část objektu přiléhající k ulici Trojská respektuje dvoupodlažní zástavbu, zatímco část objektu k ulici Nad Šutkou reflektuje výškovou úroveň zástavby této ulice.

Architektonické řešení objektu rozehrává předurčenou formu ve střízlivých objemech, snížená jižní část nabízí prostor teras pro byty ve třetím podlaží, zatímco ustoupené páté podlaží je využito pro nadstandardní byt přes celé podlaží s téměř 360° terasou. Estetika objektu se snaží být umírněná, výrazové prostředky mají za cíl vnést do fasády jemný dynamický prvek. To se projevuje zejména v zaobleném a nadpraží okenních otvorů, ale také jemným peřením severní fasády. V něm jsou vytvořeny kapsy pro umístění více či méně vzrostlé zeleně a mají tak za cíl přispět ke zlepšení mikroklimatu objektu, ale také akcentovat snahu o „zelený objekt“, který je koncipován jako pasivní i svým technologickým řešením.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.