2022

RD Roudnice v Krkonoších

Roudnice v Krkonoších

Velikost pozemku17 044 m2
Zastavěná plocha220 m2

Detail realizace

Investiční záměr předpokládá novostavbu rodinného domu. Dotčený pozemek o celkové rozloze 17044 m2 se nachází ve východní části obce Jestřabí v Krkonoších [577189]. Cílem je vytvořit současný moderní objekt splňující současné nároky na individuální bydlení jak po stránce vybavení a dispozičního řešení, tak po stránce technologické a materiálové.

Návrh předpokládá výstavbu dvoupodlažního objektu s garáži. Hmotové řešení vychází ze snahy o co nejmenší zásah do krajiny a splynutí s přírodou. Půdorysný tvar 1np rodinného domu je nepravidelný obdélník, následně hmota druhého patra objektu je zarovnána do kompaktního kubického tvaru. Objekt rodinného dom je zastřešen sedlovou střechou, garáže a přístřešek pro osobní automobil jsou zastřešeny pultovou střechou. Západní fasáda je přístupná z terasy pomocí prosklených dveře z obývacího pokoje. Vstup do objektu je situován ze severo-západu.

1. nadzemní podlaží je velkoryse pojato jako denní podlaží s prostorem hlavního vstupu-předsíni se šatnou, dále pak prostorem chodby je vstup do velkého obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, z chodby je rovnou vstup interním schodištěm do 2np.

Z hlediska dispozice se všechny technologické provozy odehrávají na prvním podlaží, druhé patro rodinného domu je ponecháno jako privátní a ložnicové podlaží, kde jsou navrženy dvě komfortní ložnice, které jsou rozmístěny při západní fasádě objektu, s místnosti pro koupelnu, wc, sprchový kout a saunu. V tomto podlaží vzniká v jiho-východní části rovněž pokoj pro hosty, respektive pracovna.

Stavte chytře

Zamilujte si koncept Design&Build.

Jsme tým zkušených architektů a zároveň stavebních inženýrů, který vytvoří projekt vašeho domu a spolehlivě zrealizuje jeho výstavbu přesně podle vašich představ – od úvodního zaměření až po finální nastěhování.

01

Pohled na projekt z několika perspektiv.

Pracujeme jako tým a výhodou týmové práce je nahlížení na problém z různých perspektiv. Jsme schopni prověřit více možností, zvážit různá pojetí projektu a najít optimální řešení.

02

Dodržení investičních nákladů a termínů.

Zásadním hlediskem pro úspěšnou realizaci je pro nás vysoká kvalita výsledného díla, dodržení smluveného termínu realizace a samozřejmě dodržení investičních nákladů.

03

Realizace stavby pod dohledem architektů.

Pro dosažení vysoké kvality stavěného objektu je třeba pravidelná kontrola přímo od otce myšlenky, tedy architekta, který architektonický návrh vašeho projektu vymyslel na nakreslil.

04

Plynulá synergie mezi architekty a staviteli.

Jelikož náš tým specialistů zahrnuje jak architekty tak stavitele, kteří spolu dlouhodobě spolupracují, dokážeme tak zajistit plynulou a hladkou návaznost těchto rozdílných profesí.

Pojďme na to společně

Jsme připraveni pustit se i do vašeho projektu.