14-12-2022

Připravili jsme architektonické řešení rodinného domu na Dobříši

Standardní aktualita

Mezi naše letošní projekty patří již několikátý architektonický návrh rodinného domu. Tentokrát jsme na požadavek investora připravili studii umírněného a zároveň moderního rodinného domu na Dobříši.

Spread the love

Jasným zadáním investora bylo vytvořit takový architektonický návrh, který bude splňovat požadavky na účelnost a především celkovou energetickou úsporu objektu. Vzhledem k tomu, že se nebude jednat o výstavbu na zelené louce, nýbrž rekonstrukci, byť rozsáhlou, byly stavební úpravy navrženy tak, aby byl stávající objekt zachován ve své suterénní části i části 1NP.

Pro celkové zvětšení uvažovaného prostoru byla na místě původního přístavku v 1NP navržena přístavba, která byla výškově dorovnána do úrovně 2NP a hmotově přičleněna ke stávajícímu objektu.

V úrovni 2NP bylo navrženo odstranění stávajícího podkroví, střechy až do úrovně stávajícího věnce. Následně byla navržena nástavba 2NP, která bude zastřešena pultovou střechou, vizuálně schovanou za převýšenými atikami tak, aby vzhled objektu vyvolával dojem moderní funkcionalistické vily s plochou střechou.


Zpět na přehled

Inspirujte se našimi realizacemi

Dokončili jsme 100+ projektů po celé ČR

Aktuality z poslední doby

 • Aktualita

  14-5-2024

  Hledáme kreativní architekty a pečlivé projektanty

  Do našeho architektonického studia ArchReal Studio hledáme kreativní architekty a pečlivé projektanty.

  Číst více
 • Aktualita

  7-5-2024

  RD Dolní Lomnice - jde se do finále!

  Rodinný dům v Lomnici jsme celý navrhli, zpracovali architektonický projekt a postavili na zelené louce. Nyní je čas sklízet ovoce - jdeme do finále. 🙂

  Číst více
 • Aktualita

  2-5-2024

  Výkup nemovitostí za účelem jejich obnovy a renovace

  Zaměřujeme se také na obnovu starších nemovitostí ve špatném technickém stavu. Snažíme se vytěžit z těchto zapomenutých staveb maximum a navrátit jim jejich bývalou krásu a eleganci. Přeci stavba, ať už jakákoliv, nevznikla na daném místě sama od sebe, bezdůvodně.

  Číst více