6-10-2022

Architektonická studie historické hvězdárny v Prostějově

Standardní aktualita

Tým našich architektů se letos zhostil vskutku nelehkého úkolu. Vytvořit architektonickou studii rekonstrukce historické hvězdárny v Prostějově. Výsledek je perfektní.

Spread the love

V průběhu letošního roku jsme měli tu čest připravit architektonickou studii historické hvězdárny v Prostějově. Kromě návrhu rekonstrukce původní budovy jsme navrhli zcela nový sousedící objekt – přístavbu. Jedním z cílů této studie bylo jasně odlišit zachované stávající objekty od nových konstrukcí.

Novostavba je pojata jako železobetonový skelet, který je v interiéru přiznaný. Zachované stávající konstrukce budou přestříkány do bílé barvy, čímž bude podpořeno odlišení šedé přístavby od stávajících bílých objektů.

Podrobnější informace o našem projektu najdete v referencích na stránce Hvězdárna Prostějov.


Zpět na přehled

Inspirujte se našimi realizacemi

Dokončili jsme 100+ projektů po celé ČR

Aktuality z poslední doby

 • Aktualita

  14-5-2024

  Hledáme kreativní architekty a pečlivé projektanty

  Do našeho architektonického studia ArchReal Studio hledáme kreativní architekty a pečlivé projektanty.

  Číst více
 • Aktualita

  7-5-2024

  RD Dolní Lomnice - jde se do finále!

  Rodinný dům v Lomnici jsme celý navrhli, zpracovali architektonický projekt a postavili na zelené louce. Nyní je čas sklízet ovoce - jdeme do finále. 🙂

  Číst více
 • Aktualita

  2-5-2024

  Výkup nemovitostí za účelem jejich obnovy a renovace

  Zaměřujeme se také na obnovu starších nemovitostí ve špatném technickém stavu. Snažíme se vytěžit z těchto zapomenutých staveb maximum a navrátit jim jejich bývalou krásu a eleganci. Přeci stavba, ať už jakákoliv, nevznikla na daném místě sama od sebe, bezdůvodně.

  Číst více